Ucuza al, kolay uç! Uygun uçak bileti | Easytravel.com.tr

Atlanta Havalimanı Uçak Bileti

Easytravel.com.tr ile bilet almak çok hızlı

Gideceğin günü belirle, sevdiklerinizle ekonomik uçmanın keyfini çıkar…

Atlanta Havalimanı Rehberi

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı ya da kısaca ATL, yolcu trafiği ve uçuş sayısı bakımından dünyanın en büyük havalimanı sayılıyor. Yılda 104 milyon yolcu ağırlayan havalimanından 1 milyon uçuş gerçekleştiriliyor. Yolcuların çoğu Atlanta Havalimanı’nı Avrupa, Asya, Karayipler, Afrika, Orta ve Güney Amerika’ya uçuşlarda aktarma noktası ya da ABD’ye giriş noktası olarak kullanıyor. 

Delta Hava Yolları’nın merkezi olan ATL; Frontier, Southwest ve Spirit gibi bütçe dostu hava yolu firmalarının da öncelikli olarak kullandığı bir nokta. Havalimanında Alaska Airlines, American Airlines, JetBlue ve United Airlines gibi yurt içi uçuşlar gerçekleştiren firmalar da var. 

Atlanta şehir merkezinin yaklaşık 17 km güneyinde bulunan havalimanına, 20, 285, 75 ve 85 no’lu eyaletler arası otobanlar aracılığı ile ulaşılabiliyor. 

Atlanta Havalimanı Otoparklar, Araç Kiralama ve Şehir Merkezine Ulaşım

Atlanta toplu taşıma sisteminin (MARTA) kırmızı ve altın hatları havalimanında sonlanıyor ve şehir merkezine bağlanıyor. Havalimanındaki araç kiralama merkezinde 13 otomobil kiralama firması faaliyet gösteriyor. Havalimanı bünyesinde 30.000 araçlık park yeri bulunuyor, ayrıca çevrede saatte 3 dolar gibi ücretlerle kullanılabilen çok sayıda özel otopark da bulunabiliyor. Kuzey ve Güney iç hatlar terminallerine ise yakın zamanda 102 elektrikli otomobil şarj istasyonu eklendi.

ATL SkyTrain raylı sistemi havalimanındaki araç kiralama merkezi, iç hatlar terminali ve Georgia Uluslararası Kongre Merkezi arasında çalışıyor.

Bunun yanı sıra her 15 dakikada bir karşılıklı sefer yapan otobüsler Downtown, Midtown ve Buckhead noktalarına yolcu taşıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Uber ve Lyft uygulamaları da kullanılabiliyor.

Atlanta Havalimanı’na Yakın Oteller

SkyTrain ile Atlanta Havalimanı yakınındaki Atlanta Airport Marriott Gateway, SpringHill Suites Atlanta Airport Gateway ve Renaissance Atlanta Airport Gateway Hotel gibi otellere ulaşmak mümkün.

Atlanta Havalimanı Terminalleri ve Hizmetler

ATL İç Hatlar Terminali ve Maynard H. Jackson Jr. Uluslararası Terminali olmak üzere iki terminale sahip. İç Hatlar Terminali’nde kuzey ve güney girişleri bulunuyor. Ayrıca Güney İç Hatlar Terminali özellikle Delta yolcularına hizmet verdiği için Delta Terminali olarak da biliniyor.

Atlanta Havalimanı’nda ücretsiz Wi-Fi erişim noktaları ve mobil cihazlar için şarj noktaları bulunuyor. Tüm yolcu salonlarında sigara içilebilir alanlar ve birer Delta Sky Club bulunuyor. Ayrıca ATM’ler, Travelex döviz büroları ve FedEx Express büroları kolayca bulunabiliyor.

Havalimanı bünyesinde 300’ün üzerinde alışveriş, yeme içme ve hizmet noktası bulunuyor. Havalimanında Starbucks, Dunkin’ Donuts, Caribou Coffee ve We Juice It gibi zincir restoran ve kafeler görebileceğiniz gibi, Paschal’s ya da “Atlanta Chophouse and Brewery” gibi Atlanta’ya özgü yiyecekleri tadabileceğiniz restoranlar da var. Çok büyük bir alana yayılan havalimanında Küba usulü ızgara restoranından farklı konseptlerde cafelere, krep ya da bagel bulabileceğiniz küçük mekanlara, çeşitli tarzlarda barlara ve zincir restoranlara kadar çok sayıda seçenek sunuluyor. 

Türk Hava Yolları, Lufthansa ve KLM gibi pek çok büyük hava yolu firması Türkiye’den Atlanta’ya aktarmalı ya da aktarmasız seferlerle uçuyor. Atlanta uçak bileti gideceğiniz destinasyona, sezona ve seyahatinize ne kadar süre kaldığına göre değişen şekilde çeşitli fiyatlarla bulunabiliyor. Seyahatinizden en geç üç ay önce Atlanta uçak bileti almanız durumunda daha uygun fiyatlı uçuşlar bulabilirsiniz.

Atlanta Havalimanı

Kampanya ve Duyurulardan haberdar olmak için;