Ucuza al, kolay uç! Uygun uçak bileti | Easytravel.com.tr

Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Uçak Bileti

HES Kodunuz olmadan bilet satın alamazsınız. Dolayısı ile yurt içi seyahatlerinizi gerçekleştiremezsiniz.

Rezervasyon veya alınan bir bilette isim değişikliği yapılmaz. Bilet ile ilgili tüm haklar, sadece biletin üzerinde yazan ad ve soyada aittir. Bilet satın alırken kişisel bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun. 

444 32 79 numaralı telefondan bizlere ulaşarak yada easytravel.com.tr den kredi kartı ile biletinizi satın alabilirsiniz.

Grup rezervasyonları online satış olarak alınamamaktadır. Grup rezervasyonlarınız için lütfen 444 32 79 numaralı Çağrı merkezimizi arayınız veya Grup Rezervasyon Talebi sayfasından talep oluşturabilirsiniz.

Uçak biletinizi anlaşmalı bankaların kredi kartlarıını kullanarak taksitle alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.

HES Kodu

HES Kodu, Covid-19 salgınına yol açan virüsün yayılmasını önlemek için uygulanan tedbirlerden biridir. Seyahatiniz öncesinde havalimanında ateş ölçümü ve hastalık için diğer semptomların gözlenmesi durumunda veya seyahat için gerekli maske kullanımı ve benzeri kurallara uyum sağlamamanız durumunda seyahatinize izin verilmeyebilir.

1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodlarım" bölümüne girilir.

"Yeni Kod Ekle" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

HES uygulamasını AppStore’dan indirmek için tıklayın.

HES uygulamasını Google Play’den indirmek için tıklayın.

2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır  ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

Örnek; HES 12345678901 1234 17

3-  e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

Buradan E-Devlet HES Kodu Üretme ve Listeleme kısmına gidin.

 “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

-Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır.

-Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, iletişim bilgilerinizin eksik veya hatalı olması, doğum tarihi vb. kişisel bilgilerinizdeki hatalar nedeniyle seyahatinize izin verilmeyebilir.

Tüm iç hat uçuşlarında HES Kodu kullanımıyla:

- Covid-19 hastalığına maruz kalmış ya da hastalarla temas etmiş kişilerin toplu ulaşım gerçekleştiren uçuşlara katılmasının engellenmesi,

- Belirtilen nedenlerle uçuşa kabul edilmeyecek misafirlerimizin mümkün olan en erken sürede ve havalimanına gelmeden önce bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır.

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, yurt içinde güvenle uçmanız için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.

Kendi oluşturacağınız ve bilet satın alım ve uçuşa kayıt (check-in) sırasında bizimle paylaşacağınız HES Kodunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı servisleri üzerinden belirli aralıklarla sorgulanarak uçuşa katılımınız ile ilgili bir engel olup olmadığı kontrol edilecektir.

Kampanya ve Duyurulardan haberdar olmak için;