Ucuza al, kolay uç! Uygun uçak bileti | Easytravel.com.tr

Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti

Easytravel.com.tr ile bilet almak çok hızlı

Gideceğin günü belirle, sevdiklerinizle ekonomik uçmanın keyfini çıkar…

Esenboğa Havalimanı Rehberi

Esenboğa Havalimanı

Başkent Ankara'da bulunan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Ankara'nın Akyurt ve Çubuk ilçelerinin yakınında konumlanan havalimanı, Türkiye'nin en önemli havalimanlarından biridir. Merkezi bir konuma sahip olan havalimanına şehrin her noktasından kolayca ulaşılabilir. Aynı zamanda havalimanının etrafında Esenboğa Airport Hotel ve Büyük Anadolu Hotel gibi oteller de bulunur. Esenboğa Havalimanı'ndan onlarca ülkeye ve yüzlerce şehre uçuş düzenlendiği için hayallerinizdeki her noktaya uçuşunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda Ankara uçak bileti alarak dünyadaki pek çok noktadan başkente kolayca ulaşabilirsiniz.

Kısaca Esenboğa Havalimanı

Esenboğa Havalimanı'nın terminal alanı 182 bin metrekaredir; ayrıca havalimanında iç ve dış hatlar terminalleri bir aradadır. Esenboğa Havalimanı bu açıdan Türkiye'de ilk ve tektir. Havalimanının yolcu kapasitesi 20 milyondur ve 2019 yılında 12 milyondan fazla yolcuya hizmet vermiştir. Dünyanın en güvenli havalimanlarından biri olan Esenboğa Havalimanı'nda Explosive Detection System adı verilen bir sistem kullanılır. Bu sayede tüm bavullar taranarak güvenli bir şekilde uçağa ulaşır. Aynı zamanda havalimanında 18 adet pasaport gişesi ve 129 adet check-in kontuarı bulunur. Türkiye'nin tam merkezinde bulunan havalimanı, kurulduğu günden beri dünya ile Anadolu arasında bir köprü görevi görür. Ankara uçak bileti alarak, yolculuklarınızı güvenli ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Esenboğa Havalimanı'na Ulaşım 

Ankara Esenboğa Havalimanı; Kızılay Meydanı'na ve şehirler arası otobüs terminaline yaklaşık 30 km, Çankaya'ya 50 km ve Etimesgut'a 53 km uzaklıktadır. Toplu taşıma ile kolayca ulaşabilecek bir konumda olan havalimanına Havaş otobüsleri ile de rahatça gidilebilir. Havaş otobüsleri ile başta Aşti olmak üzere şehrin pek çok noktasından Esenboğa Havalimanı'na varılması mümkündür.

Aynı zamanda 442 numaralı belediye otobüsünü kullanarak Esenboğa Havalimanı'na ulaşmak oldukça kolaydır. Yenimahalle, Çankaya, Pursaklar gibi pek çok ilçeden geçen bu otobüs sayesinde havalimanına hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Esenboğa Havalimanı'na gitmek için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise taksidir.

Esenboğa Havalimanı'nda Sunulan Hizmetler 

Esenboğa Havalimanı'nda alışveriş yapabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz, 7 gün 24 saat açık pek çok mağaza bulunur. Uçuş öncesi ve sonrası ziyaret edebileceğiniz ve hediyelik eşya satın alabileceğiniz ATÜ Duty Free alanında Türkiye'ye özgü ürünlerin satıldığı mağazalara da uğrayabilirsiniz. Uçuşunuzu beklerken yemek yiyebileceğiniz birbirinden kaliteli restoranların ve kafelerin bulunduğu havalimanında keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Esenboğa Havalimanı'nda dış hatlarda Comfort Lounge ve iç hatlarda Primeclass Lounge gibi premium hizmetlerden yararlanılabilir. Aynı zamanda iki adet konferans salonunun bulunduğu havalimanı, iş seyahatleriniz için de pek çok olanak sunar. Esenboğa Havalimanı'nda vale, otopark, transfer, ve araç kiralama gibi hizmetlerden de en iyi şekilde yararlanmanız mümkündür.

Esenboğa Havalimanı

Kampanya ve Duyurulardan haberdar olmak için;