Ucuza al, kolay uç! Uygun uçak bileti | Easytravel.com.tr

Haydar Aliyev Havalimanı Uçak Bileti

Easytravel.com.tr ile bilet almak çok hızlı

Gideceğin günü belirle, sevdiklerinizle ekonomik uçmanın keyfini çıkar…

Haydar Aliyev Havalimanı Rehberi

Bakü Havalimanı, Heydar Aliyev'in adını taşıyor. Uluslararası standartlara uygun ve oldukça konforlu olan havalimanı, transit uçuşlar için tercih ediliyor. Bakü şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıkta olan havalimanı, iki kara yolu ile şehre bağlanıyor. 

4 Yıldızlı Hizmet

Bağımsız İngiliz danışmanlık ajansı Skytrax'tan 2015 yılında 4 yıldız alan Bakü Heydar Aliyev Havalimanı, 75.000 metrekare üzerine kuruluyor. Transafkasya'ın en büyük havalimanı olan alan, iki yolcu ve iki kargo terminali bulunduruyor.1980 yılında hizmete açılan havalimanı, modern tasarımı ile dikkat çekiyor. İçerisinde farklı ülke mutfaklarına ait restoranlar, kafeler bulunduran ve alışveriş için birçok dükkana sahip olan havalimanı, yolcuların ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabileceği servisleri ile konfor sağlıyor. Lounge ve VIP salonları yönünden hayli zengin olan terminale yakın birçok otel de bulunuyor. Ziyaretçiler farklı bütçelere uygun, konforlu birçok otelde konaklayabiliyor. Dünyaca ünlü otel zincirlerinin şubeleri ve butik oteller de havalimanı çevresinde konumlanıyor. Bakü Haydar Aliyev Havalimanı (GYD) ile Bakü şehir merkezi arasında birçok ulaşım alternatifi bulunuyor. 

Ulaşımı Kolay ve Konforlu 

Bakü Haydar Aliyev Havalimanı (GYD) ile şehir merkezi arasında ekspres otobüsler, taksiler hizmet veriyor. Araç kiralama firmalarının bulunduğu havaalanından araba kiralanabiliyor. 116 nolu otobüslerle 30 dakikada bir havalimanı - şehir merkezi arasında bağlantı sağlanıyor. 28 May durağının son durak olduğu hat ile ulaşım yaklaşık 40 dakika sürüyor. Ekspres otobüsler ise 30 dakikada varış noktasına ulaşıyor. Taksilerin 7/24 hizmet verdiği merkezde bulunan otoparklar, özel araçlarla ulaşımı konforlu hale getiriyor. İç hat ve dış hatlar için iki farklı otopark kullanılıyor. 

Azerbaycan'ın Kalbi: Bakü 

Azerbaycan Havayolları ve Türk Hava Yolları'nın karşılıklı seferleri ile Bakü ve Türkiye birbirine bağlanıyor. Bakü uçak bileti alan ziyaretçiler, ülkenin kalbinin attığı başkente indikten yarım saat kadar sonra şehir merkezine ulaşıyor. Şehirde sınırlı ulaşım sağlansa da metro hattı da bulunuyor. Havaalanından ulaşılan 28 May durağı aynı zamanda metro istasyonu olarak hizmet veriyor. Toplu taşıma ile rahatlıkla gezilebilen kente, İran ve Gürcistan gibi komşu kentler üzerinden de seyahat edilebiliyor. Bakü uçak bileti ile gerçekleştirilebilecek hem direkt hem de aktarmalı uçuşlar bulunuyor. 

Haydar Aliyev Havalimanı

Kampanya ve Duyurulardan haberdar olmak için;