Ucuza al, kolay uç! Uygun uçak bileti | Easytravel.com.tr

İstanbul Havalimanı Uçak Bileti

Easytravel.com.tr ile bilet almak çok hızlı

Gideceğin günü belirle, sevdiklerinizle ekonomik uçmanın keyfini çıkar…

İstanbul Havalimanı Rehberi

Cumhuriyet tarihinin gerçekleşen en büyük projesi olarak bilinen ve Ekim 2018'de kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan İstanbul Yeni Havalimanı, şehrin Avrupa yakasında bulunuyor. Havalimanının geniş pistleri sayesinde en büyük yolcu uçakları olarak bilinen Airbus A380 ve Boeing 747-800 uçakları alana kolaylıkla iniş işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu sayede İstanbul Yeni Havalimanı uçak bileti alarak dünyanın her yerinden uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Rakamlarla İstanbul Yeni Havalimanı 

  • Havalimanda 1.3 milyon metrekare alanda başlangıç olarak 2 terminal ile hizmet veriyor.
  • İlk etapta yıllık yolcu kapasitesi 90 milyon kişi olan havalimanında bu sayının zamanla 200 milyona çıkması bekleniyor.
  • Havalimanı Avrupa Yakası'nda Levent'e 36, Taksim'e 40 km mesafede yer alıyor. Anadolu Yakası'nda ise Üsküdar'dan 47, Kadıköy'den 52 km uzaklıkta bulunuyor.
  • İç hatlardan 45 şehre, dış hatlardan ise 110 ülkedeki 249 şehre uçuş imkanı sağlanıyor.
  • Havalimanına ulaşımdan sorumlu olan Havaist firması, 12 hatta, 46 durakta 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

İstanbul Yeni Havalimanı'na Ulaşım

Üçüncü havalimanı olarak da bilinen İstanbul Yeni Havalimanı Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile entegre bir yapı taşıyor. İstanbul Yeni Havalimanı'na toplu taşıma ile ulaşma konusunda otobüs seçeneği bulunuyor. Otobüs A.Ş'ye bağlı Havaist otobüsleri şehrin birçok farklı noktasından yeni havalimanına hareket ediyor. 

Yakın zamanda yeni havalimanına raylı sistemlerin de entegre olması bekleniyor .İstanbul'daki yüksek hızlı trenin havalimanını son durak olarak kullanması raylı sistem seçenekleri arasında yer alıyor. Yeraltı ulaşımı olarak ise yeni havalimanının M11 metrosu ile Gayrettepe ve Halkalı gibi duraklara bağlanması planlanıyor. Havalimanına giden bir diğer kara yolu seçeneği olarak ise taksi kullanılabiliyor. İstanbul Yeni Havalimanı uçak bileti alarak yaptığınız yolculukların sonunda bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı Yolcu Hizmetleri

Havalimanında dünyanın bilinen mağazalarına da ev sahipliği yapan 53.000 m²'lik bir alan bulunuyor. Bu alanda yaklaşık 279 mağaza hizmet veriyor. İstanbul Boğazı'ndan ilham alınarak tasarlanan Duty Free alanında yolcuların uçuş öncesi ve sonrasında keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamaları planlanıyor. İstanbul Yeni Havalimanı'nda Türk ve dünya mutfağından farklı örnekler barındıran birçok restoran da yer alıyor. Toplamda 451 odası olan ve ana terminal binası içinde yer alan oteli ise Avrupa'nın en büyük havalimanı oteli olarak öne çıkıyor.

İstanbul Yeni Havalimanı'nı seyahat amaçlı kullanacak yolcular için havalimanının çeşitli premium hizmetleri de bulunuyor. Seyahatinizi daha konforlu ve keyifli kılacak dünyanın en büyük lounge alanı da bunlar arasında yer alıyor. Sıraya girmeden geçiş hizmeti sunan Fast Track ve havalimanında dilediğiniz kapıya hemen ulaşmanızı sağlayan Buggy hizmeti de seyahatinizi farklı kılıyor. Vale ve karşılama, uğurlama gibi hizmetler de son derece özenle sunuluyor. 

İstanbul Havalimanı

Kampanya ve Duyurulardan haberdar olmak için;